Jak trávit volný čas?

Pokud zvolíte ubytování v penzionu Apartmany 294 v Bedřichově v Jizerských horách, budete mít spoustu možností, jak trávit volný čas. Ať už plánujete lyžování v zimě či pěší túry nebo výlety na kolech v létě. Chcete-li zůstat v blízkosti penzionu či poznat okolí, přinášíme vám pár tipů sportovního vyžití, zajímavostí, památek a výletů.

Sjezdové lyžování

Náš penzion úzce spolupracuje se Ski Arénou Jizerky, která je provozovatelem lyžařských areálů v Bedřichově, Hraběticích a na Tanvaldském Špičáku. Jako partneři poskytujeme ubytovaným na více něž 2 noci zdarma Jizerky CARD, která umožňují čerpat zajímavé slevy na vstupné, jízdné a jiné zajímavé výhody v Jizerských horách.

Běžecké lyžování

V blízkosti našich apartmánů můžete pohodlně nastoupit na Jizerskou magistrálu, jednu z nejznámějších běžeckých tratí v ČR. Lyžařské tratě o délce 170 km jsou pravidelné strojově upravovány. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je právě Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice.

Turistika

Oblíbený tusitický cíl Královka s rozhlednou a samoobslužnou restaurací leží přímo nad Bedřichovem. Z Apartmánů 294 se vydáte po modré turistické značce, cíl je vzdálen cca 1 km. 

Dalším turistickým cílem může být jízdárna v Hraběticích (cca 2 km), kde si předem můžete objednat vyjížďku na koních jizerskou přírodou. 

Aktivity

Nezapomenutelným zážitkem v létě i v zimě se stane projížďka psím spřežením, kterou je nutno objednat předem. Nejen děti jistě ocení zábavu v podobě projížďky na bobové dráze v Janově nad Nisou. V areálu bobové dráhy se nachází i dětské hřiště a restaurace. Neméně zážitků budete mít vy i vaše děti z návštěvy Lanového centra v Janově nad Nisou, kde si můžete vyzkoušet různé druhy překážet s bezpečným jištěním. Až si budete chtít odpočinout od sportovních aktivit, můžete navštívit třeba Muzeum výroby hraček a proniknout tak do tajů výroby dřevěných hraček.

Vzdálenější okolí

ZOO Liberec

Dinopark

Muzeum skla

IQ Landia

Ještěd

Jizerka